OTURUM AÇIN
Üstbilgi Ana Menü Ana Sayfa Konu Kitaplığı Sertifikasyon Etkinlikler Ortaklar Daha Fazla arrow_drop_down Araçlar Yardım & SSS Geribildirim
ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN

Konu Kitaplığı

Dijital Atölye, dijital pazarlamada uzmanlaşmak için her şeyi bulabileceğiniz bir yerdir. 26 konuyu tamamlayıp her rozetin kilidini açabilirseniz, Dijital Atölye Online Yeterlik Sertifikasını kazanabilirsiniz.

Sertifika Konuları

Online fırsat

Dünyanın neredeyse yarısının internete erişiminin olduğu düşünüldüğünde, dijital bir dünyada yaşadığımız söylenebilir. İnternet kullanan tüketici sayısının bu kadar yüksek olması, işletmelerin dijital platforma geçiş yapmasını çok mantıklı kılıyor. Dijital platformun sunduğu fırsatları ve web sitelerinin, video veya sosyal medyanın hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

2 Ders

 1. Dijital Atölye'ye giriş

 2. Dijitalin size sunduğu fırsatlar

2 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online'da başarıya doğru ilk adımlarınız

İşletmenizi dijital platformda tanıtmanın birçok yolu var. Ancak işe koyulmadan önce hedeflerinize ulaşmanız için bir plan oluşturmanız ve bu planı oluşturmak için de sormanız gereken bazı sorular var: Ör. Bu dijital kanallar nasıl işliyor? İhtiyaçlarınıza en uygun seçenekler hangileri?

4 Ders

 1. Online hedefleriniz

 2. İnternetteki varlığınızı oluşturmak

 3. İnternetteki varlığınızı pazarlamak

 4. Analiz edin ve uyum sağlayın

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online'da varlığınızı oluşturun

Müşterilerin internette sizi bulmasını sağlamak için web sitelerinden yerel işletme girişlerine, mobil uygulamalardan sosyal medyaya kadar uzanan çok çeşitli yollar var. Hedeflerinize en uygun araç web sitesiyse, bir web sitesinin nasıl işlediği hakkında temel bilgilere sahip olmalısınız. Daha da önemlisi, tasarım ve kullanılabilirlikle ilgili püf noktalarını bilmek, hikayenizi iyi anlatan ve müşterilerinizin ihtiyaç duydukları ürün veya hizmetleri bulmalarına yardımcı olan bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.

6 Ders

 1. İnternetteki varlığınızı seçmek

 2. Web siteleri nasıl işler

 3. Web sitesinin temel unsurları

 4. Web siteleri ve işletme hedefleriniz

 5. Web sitenizin kullanımı kolay olsun

 6. Web sitesi tasarlarken yapılması ve yapılmaması gerekenler

6 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

E-posta ile bağlantı kurun

E-posta ile pazarlama, müşterilerinizle bağlantı kurmak ve iletişimi sürdürmek için iyi bir yoldur. Bu bölümde, e-posta ile pazarlama kampanyalarının etkisini güçlendirmek için iletişim listesi oluşturmaktan, son derece dikkat çekici e-postalar tasarlamaya kadar çok çeşitli konularda temel bilgiler edinirsiniz.

5 Ders

 1. E-posta ile pazarlamanın temel öğeleri

 2. E-posta ile pazarlama seçenekleriniz

 3. Mükemmel pazarlama e-postaları oluşturmak

 4. Başarılı e-posta kampanyaları yönetmek

 5. E-posta kampanyalarında başarıyı ölçme

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Arama ağıyla tanışın

Arama motorları, aradığınızı tek tıklamayla bulmanızı sağlar. Ancak bu motorlar nasıl çalışır? Arama motorlarındaki görünürlüğünüzü nasıl artırabilirsiniz? Organik arama sonuçlarıyla ücretli arama sonuçları arasındaki farkı ve arama motorlarında reklam yayınlamanın neden çok etkili olduğunu öğrenin.

6 Ders

 1. Arama motorunun temel öğeleri

 2. Arama motorları nasıl çalışır?

 3. Arama motorları interneti nasıl görüyor?

 4. Organik arama nedir?

 5. Ücretli arama nedir?

 6. Google Search Console

6 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Aramayla keşfedilin

Arama Motoru Optimizasyonu kulağa çok karışık gelebilir, ancak arama motorlarının işleyiş şeklini anlayınca SEO konusunda uzmanlaşmaya başlarsınız. Uyarlanabilir bir SEO planı oluşturma, en etkili anahtar kelimeleri belirleme ve önemli verileri ölçmenize yardımcı olabilecek araçlar hakkında bilgi edinin.

5 Ders

 1. Arama motoru optimizasyonuna (SEO) giriş

 2. Bir SEO planına sahip olmanın önemi

 3. SEO süreci

 4. Anahtar kelimeler nasıl seçilmeli?

 5. Gerçekçi SEO hedefleri koymak

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Aramaların size hizmet etmesini sağlayın

Web sayfalarını optimize etmek, daha çok sayıda kullanıcının içeriklerinizi daha hızlı bir şekilde bulabilmesi anlamına gelir. Bunu sağlamanın birçok yolu olduğu için, en etkili yöntemleri seçmek zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenizi sağlar. Bu bölümde meta etiketler, geri bağlantılar, uluslararası SEO ve diğer özellikleri nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğreneceksiniz.

3 Ders

 1. Web sayfalarınızı arama dostu yapmak

 2. Diğer web siteleri sizin işinize nasıl yarayabilir?

 3. SEO ile sınırları aşın

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Arama reklamlarıyla fark edilin

Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM) ürün veya hizmetinizi tanıtırken çok geniş bir fırsat yelpazesi sunabilir. Gelecek müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurmak için, web sitenize ilgi duyan kullanıcıları spesifik olarak hedefleyerek online reklamcılıktan yararlanabilirsiniz. SEM açık artırmasından nasıl yararlanabileceğinizi ve hangi öğeleri etkili bir şekilde kullanmanız gerektiğini öğrenerek diğerlerinin arasından sıyrılan reklamlar oluşturabilirsiniz.

4 Ders

 1. Arama motoru pazarlamasına (SEM) giriş

 2. SEM açık artırması

 3. Anahtar kelimeyi iyi kılan şey nedir?

 4. Reklamlarınız göze çarpsın

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Arama kampanyalarınızı geliştirin

Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM) çok çeşitli fırsatlar sunsa da bunlardan yararlanmak için öncelikle araştırma araçları ve anahtar kelime seçiminde bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu bilgileri edindikten sonra Arama Ağı kampanyalarınızı, harcamalarınızın karşılığında maksimum değer elde edecek şekilde iyileştirebilir ve optimize edebilirsiniz.

4 Ders

 1. İyi bir yapıyla alaka düzeyini artırmak

 2. Anahtar kelimelerinizden en iyi sonucu alın

 3. Anahtar kelime eşleme türleri ile ince ayar yapın

 4. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamak

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Web analizine başlayın

Web analizi, internet kullanıcılarını anlamanız için size sınırsız bilgi sağlayabilir. Ancak, web sitenizi detaylandırıp iyileştirmek ve amaçlarınıza ulaşmak amacıyla bu analiz verilerinden yararlanmak için işletme hedeflerinizi net olarak belirlemiş olmanız gerekir.

3 Ders

 1. Web analizi nedir?

 2. Web analizinden fayda sağlamak

 3. Web analizi sayesinde belirlediğiniz hedefleri izleme

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Web analiziyle başarıyı yakalayın

Analiz araçları çok miktarda veri sağlar, ancak bu verilerden her zaman kolay sonuçlar çıkaramazsınız. Web analizi konusunda biraz daha ayrıntılı bilgi edindikten sonra organik arama analizlerini ölçebilir, SEM verilerini anlayabilir ve segmentasyon tekniklerini etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

3 Ders

 1. Web analizi ve organik arama

 2. SEM ölçme araçları

 3. Değerli bilgiler bulmak için için verilerin detaylarına inmek

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Yerelde fark edilin

Fiziksel bir vitrininiz varsa, müşterilere ulaşmak için yerel dijital pazarlamadan yararlanmanız gerekir. Yerel dizinlerde listeleme oluşturarak, mobil pazarlama yaparak ve yerel arama ağında varlığınızı güçlendirerek mağazanızın yakınındaki tüketicilerin sizi görmesini sağlayın.

2 Ders

 1. Yereldekilere pazarlama yapmak

 2. Yerel dizinlerin gücü

2 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Çevredeki insanların sizi internette bulmasına yardımcı olun

Arama motorları, yerel dizinler ve sosyal ağlar sayesinde bir mağazanın yakınında bulunan müşterilere ulaşmak artık daha kolay. Yeni müşterilerin dikkatini çekmek için yerel reklamcılık, mobil pazarlama ve diğer konularda uzmanlaşarak bu eşsiz fırsattan nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

3 Ders

 1. Dijitali kullanarak yerelde reklam vermek

 2. Yereldeki insanlara mobil cihazlarından ulaşmak

 3. Yerel işletmeler için SEO

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Sosyal medyada fark edilin

Herkes sosyal medyada olduğu için işletmenizin de orada olması mantıklı olacaktır. Bu platformda neden bulunmanız gerektiğini anlayarak, doğru sosyal medya sitelerine katılarak ve ağlarınızla etkileşim kurup varlığınızı güçlendirerek popüler sosyal medya ağlarından yararlanın.

4 Ders

 1. Sosyal medyayla ilgili temel bilgiler

 2. Size en uygun sosyal medya siteleri

 3. Sosyal medya için hedef belirlemek

 4. Sosyal medyaya katılmak

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Sosyal medyanın derinliklerine inin

Düzenli bir sosyal medya planı ve stratejisi, zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. En iyi sonuçları sağlayan sosyal içeriklerin neler olduğunu, sosyal medyada reklam yayınlamanın stratejinize neden ek bir güç sağlayacağını ve ileride oluşturacağınız sosyal içerikleri optimize etmek için başarıyı nasıl ölçeceğinizi öğrenin.

4 Ders

 1. Uzun vadeli sosyal medya planınız

 2. Sosyal medyada reklam vermek

 3. Sosyal medyada başarıyı ölçmek

 4. Sosyal medyanın tuzaklarından kaçınmak

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Mobil olanakları keşfedin

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO'yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.

3 Ders

 1. Mobil cihazların evrimi

 2. Mobil interneti ve mobil uygulamaları anlamak

 3. Mobil uygulamaları anlamak

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Mobil olanakları kullanın

Mobil video tüketimi yükselen bir değerken reklam stratejinize mobil platformu da dahil etmek çok yerinde bir adımdır. Mevcut seçenek ve araçları, doğru anahtar kelimelerle birlikte reklam biçimlerini nasıl seçeceğinizi anlamak, ilk mobil pazarlama kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olur.

5 Ders

 1. Mobilde reklam vermeye giriş

 2. Mobil için arama kampanyaları

 3. Mobilde görüntülü reklam kampanyaları

 4. Mobile yönelik sosyal medya kampanyaları

 5. Mobil cihazlar için video

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Diğer web sitelerinde reklam yayınlayın

Reklam stratejinizde hem görüntülü hem de arama motoru reklamcılığına yer vererek online görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Görüntülü reklamların ve Arama Ağı reklamlarının faydaları, bu iki reklam biçimi arasındaki farklar, doğru kitleyi bulma ve hedefleme hakkında bilgi edinerek reklam kampanyalarınızı hatasız olarak yapılandırma becerileri kazanın.

3 Ders

 1. Görüntülü reklam nedir?

 2. Arama ağı reklamları ile görüntülü reklamların farkı

 3. Görüntülü reklamların artı ve eksileri

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Görüntülü reklamların derinliklerine inin

Görüntülü reklamlarda başarı elde etmek için öncelikle, reklamcılık ağlarının reklam yayınlamak isteyen işletmelerle ürün veya hizmet satışına yönelik reklam alanına sahip web siteleri arasında nasıl bağlantı kurduğunu anlamak gerekir. Müşterilerin aklında kalmak ve potansiyel müşterilerin satış dönüşüm hunisinde ilerlemelerini sağlamak için yeniden pazarlama çözümlerinin gücünden yararlanabilirsiniz.

3 Ders

 1. Görüntülü reklamlar sizi hedefinize taşısın

 2. Reklam ağlarını anlamak

 3. Yeniden hedefleme nasıl işler?

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Yurtdışına açılın

Global pazara giriş yapmaya hazır mısınız? Ürün veya hizmetlerinizi uluslararası kitleye sunmadan önce, yeni pazarlarınızı değerlendirmek, çeviri ve yerelleştirme arasındaki farkı bilmek ve her şeyi yönetmenize olanak tanıyan teknik alt yapıya sahip olmak önemlidir. Hazırlık aşamasını eksiksiz olarak tamamladığınızda, pazarlama mesajlarınızın nerede olurlarsa olsunlar doğru kişilere gösterilmesi için uluslararası platformda reklam yayınlamayı düşünün.

7 Ders

 1. Uluslararası pazarlama ve ihracata giriş

 2. Yeni pazarın size uygun olduğuna karar verin

 3. Yurtdışında anlaşılır olmak

 4. Sınırların ötesine geçen reklamlar vermek

 5. İhtiyaç duyacağınız destek mekanizmaları

 6. Yurtdışındaki müşterilerin ürünlerinizi satın almasını sağlamak

 7. Dünyanın farklı yerlerine teslimat yapmak

7 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Videolardan en iyi şekilde faydalanın

Günümüzde video, online deneyimin heyecan verici ve popüler bir parçasıdır. Bu çok yönlü medya üzerinden müşterilerle bağlantı kurmak, değerli reklam ve içerik pazarlaması fırsatlarının önünü açabilir. Videoları online stratejinize entegre etmeyi, uygun bir bütçe dahilinde video planlayıp üretmeyi ve doğru kişilerin görebileceği şekilde tanıtmayı öğrenin.

6 Ders

 1. Online videonun yükselişi

 2. İnternet stratejinizde videonun yeri

 3. Bütçenize uygun video içeriği hazırlamak

 4. Videolarınızı paylaşmak ve tanıtımlarını yapmak

 5. Video paylaşım sitelerine reklam vermek

 6. Videonun performansını ölçmek

6 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online mağazanızı kurun

E-ticaret dünyasına adım atın ve ürünlerinizi dijital platformda etkili bir şekilde nasıl satacağınızı öğrenin. Online mağazanızı sıfırdan oluşturmak için gereken araçlardan ödeme yöntemlerine ve sipariş yönetimine kadar çok çeşitli alanlarda bilgi içeren giriş niteliğindeki bu bölüm, online platformlarda doğru şekilde yer almanızda size yardımcı olacak.

2 Ders

 1. E-ticaret kullanarak satış yapmak

 2. Ödeme almak ve siparişleri yönetmek

2 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online satışlarınızı artırın

Online mağazanız oluşturulduktan sonra, müşterilere mümkün olduğunca rahat ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için her şeyin doğru şekilde optimize edilmesi gerekir. Online mağazaya kaydolmak, göz atmak, ödeme noktasına gitmek ve kampanya bilgilerine ulaşmak gibi adımların hepsi, müşterilerinizle iletişim kurmak için arasında önemli birer fırsattır.

3 Ders

 1. Sorunsuz bir e-ticaret deneyimi yaratmak

 2. Ürünlerin tanıtımı ve teşhiri

 3. E-ticarette yeniden hedefleme

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Çevrimiçi stratejinizi planlayın

Bu bölümde, çevrimiçi işletme stratejinizi oluştururken en iyi performansı göstermeniz için gereken, hedeflerinizi tanımlamak ve gelişiminizi izlemek gibi önemli adımları bulabilirsiniz. Kendinizi rakiplerinizden nasıl farklı kılacağınızı ve müşteri deneyimini nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi keşfedin.

5 Ders

 1. Çevrimiçi stratejinin yararları

 2. Bir işletmeyi çevrimiçi dünyaya taşıma

 3. Müşteri davranışlarını anlama

 4. İnternetteki rakipleriniz arasından sıyrılma

 5. Hedefler belirleme ve takip etme

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

İçerik pazarlamaya başlayın

İçerik pazarlama, güven oluşturmak ve site trafiğini artırmak için mükemmel bir yoldur. Bu konuda, kitleler için nasıl içerik yazacağınızı, içeriğinize göre doğru biçimi nasıl seçeceğinizi ve içerik pazarlama çalışmalarınızın başarısını nasıl izleyeceğinizi öğrenin.

6 Ders

 1. İçerik pazarlamaya giriş

 2. Çevrimiçi müşterilerinizi tanıyın

 3. Doğru içerik biçimini seçme

 4. Çevrimiçi kitleler için içerik yazma

 5. İçeriğinizin görünürlüğünü artırma

 6. İçerik pazarlamadaki başarınızı ölçme

6 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Verileri içgörüye dönüştürün

Çevrimiçi verileri eyleme dönüştürülebilir içgörüler haline getirmeyi bilmek, kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar almanızı sağlayıp hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu konuda, veri döngüsü hakkında bilgi edinecek, ham verilerden nasıl içgörü elde edileceğini ve hangi araçların çevrimiçi verileri etkili şekilde yönetmenize yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz. Bunun yanında, paylaşmak istediğiniz bilgilerin hedef kitle üzerinde en fazla etkiyi yaratacak şekilde nasıl sunulacağını da ele alacağız.

5 Ders

 1. Müşterileri tanımak için verileri kullanma

 2. Veri döngüsünü anlama

 3. Verilerinizden eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde etme

 4. E-tabloları kullanarak rakamları yönetme

 5. Bilgileri anlaşılacak şekilde sunma

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online'da başarıya doğru ilk adımlarınız

İşletmenizi dijital platformda tanıtmanın birçok yolu var. Ancak işe koyulmadan önce hedeflerinize ulaşmanız için bir plan oluşturmanız ve bu planı oluşturmak için de sormanız gereken bazı sorular var: Ör. Bu dijital kanallar nasıl işliyor? İhtiyaçlarınıza en uygun seçenekler hangileri?

4 Ders

 1. Online hedefleriniz

 2. İnternetteki varlığınızı oluşturmak

 3. İnternetteki varlığınızı pazarlamak

 4. Analiz edin ve uyum sağlayın

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

E-posta ile bağlantı kurun

E-posta ile pazarlama, müşterilerinizle bağlantı kurmak ve iletişimi sürdürmek için iyi bir yoldur. Bu bölümde, e-posta ile pazarlama kampanyalarının etkisini güçlendirmek için iletişim listesi oluşturmaktan, son derece dikkat çekici e-postalar tasarlamaya kadar çok çeşitli konularda temel bilgiler edinirsiniz.

5 Ders

 1. E-posta ile pazarlamanın temel öğeleri

 2. E-posta ile pazarlama seçenekleriniz

 3. Mükemmel pazarlama e-postaları oluşturmak

 4. Başarılı e-posta kampanyaları yönetmek

 5. E-posta kampanyalarında başarıyı ölçme

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Aramayla keşfedilin

Arama Motoru Optimizasyonu kulağa çok karışık gelebilir, ancak arama motorlarının işleyiş şeklini anlayınca SEO konusunda uzmanlaşmaya başlarsınız. Uyarlanabilir bir SEO planı oluşturma, en etkili anahtar kelimeleri belirleme ve önemli verileri ölçmenize yardımcı olabilecek araçlar hakkında bilgi edinin.

5 Ders

 1. Arama motoru optimizasyonuna (SEO) giriş

 2. Bir SEO planına sahip olmanın önemi

 3. SEO süreci

 4. Anahtar kelimeler nasıl seçilmeli?

 5. Gerçekçi SEO hedefleri koymak

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Arama reklamlarıyla fark edilin

Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM) ürün veya hizmetinizi tanıtırken çok geniş bir fırsat yelpazesi sunabilir. Gelecek müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurmak için, web sitenize ilgi duyan kullanıcıları spesifik olarak hedefleyerek online reklamcılıktan yararlanabilirsiniz. SEM açık artırmasından nasıl yararlanabileceğinizi ve hangi öğeleri etkili bir şekilde kullanmanız gerektiğini öğrenerek diğerlerinin arasından sıyrılan reklamlar oluşturabilirsiniz.

4 Ders

 1. Arama motoru pazarlamasına (SEM) giriş

 2. SEM açık artırması

 3. Anahtar kelimeyi iyi kılan şey nedir?

 4. Reklamlarınız göze çarpsın

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Web analizine başlayın

Web analizi, internet kullanıcılarını anlamanız için size sınırsız bilgi sağlayabilir. Ancak, web sitenizi detaylandırıp iyileştirmek ve amaçlarınıza ulaşmak amacıyla bu analiz verilerinden yararlanmak için işletme hedeflerinizi net olarak belirlemiş olmanız gerekir.

3 Ders

 1. Web analizi nedir?

 2. Web analizinden fayda sağlamak

 3. Web analizi sayesinde belirlediğiniz hedefleri izleme

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Yerelde fark edilin

Fiziksel bir vitrininiz varsa, müşterilere ulaşmak için yerel dijital pazarlamadan yararlanmanız gerekir. Yerel dizinlerde listeleme oluşturarak, mobil pazarlama yaparak ve yerel arama ağında varlığınızı güçlendirerek mağazanızın yakınındaki tüketicilerin sizi görmesini sağlayın.

2 Ders

 1. Yereldekilere pazarlama yapmak

 2. Yerel dizinlerin gücü

2 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Sosyal medyada fark edilin

Herkes sosyal medyada olduğu için işletmenizin de orada olması mantıklı olacaktır. Bu platformda neden bulunmanız gerektiğini anlayarak, doğru sosyal medya sitelerine katılarak ve ağlarınızla etkileşim kurup varlığınızı güçlendirerek popüler sosyal medya ağlarından yararlanın.

4 Ders

 1. Sosyal medyayla ilgili temel bilgiler

 2. Size en uygun sosyal medya siteleri

 3. Sosyal medya için hedef belirlemek

 4. Sosyal medyaya katılmak

4 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Mobil olanakları keşfedin

Hareket halindeyken internette gezinme, gündelik hayatın son derece sıradan bir parçası haline geldi. Bu nedenle, mobil platformda yer almak işletmelerin önem vermesi gereken bir konudur. Mobil site ile mobil uygulama arasındaki farkı, mobil SEO'yu ve hedefleriniz için doğru mobil pazarlama türünü öğrenin.

3 Ders

 1. Mobil cihazların evrimi

 2. Mobil interneti ve mobil uygulamaları anlamak

 3. Mobil uygulamaları anlamak

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Diğer web sitelerinde reklam yayınlayın

Reklam stratejinizde hem görüntülü hem de arama motoru reklamcılığına yer vererek online görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Görüntülü reklamların ve Arama Ağı reklamlarının faydaları, bu iki reklam biçimi arasındaki farklar, doğru kitleyi bulma ve hedefleme hakkında bilgi edinerek reklam kampanyalarınızı hatasız olarak yapılandırma becerileri kazanın.

3 Ders

 1. Görüntülü reklam nedir?

 2. Arama ağı reklamları ile görüntülü reklamların farkı

 3. Görüntülü reklamların artı ve eksileri

3 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Yurtdışına açılın

Global pazara giriş yapmaya hazır mısınız? Ürün veya hizmetlerinizi uluslararası kitleye sunmadan önce, yeni pazarlarınızı değerlendirmek, çeviri ve yerelleştirme arasındaki farkı bilmek ve her şeyi yönetmenize olanak tanıyan teknik alt yapıya sahip olmak önemlidir. Hazırlık aşamasını eksiksiz olarak tamamladığınızda, pazarlama mesajlarınızın nerede olurlarsa olsunlar doğru kişilere gösterilmesi için uluslararası platformda reklam yayınlamayı düşünün.

7 Ders

 1. Uluslararası pazarlama ve ihracata giriş

 2. Yeni pazarın size uygun olduğuna karar verin

 3. Yurtdışında anlaşılır olmak

 4. Sınırların ötesine geçen reklamlar vermek

 5. İhtiyaç duyacağınız destek mekanizmaları

 6. Yurtdışındaki müşterilerin ürünlerinizi satın almasını sağlamak

 7. Dünyanın farklı yerlerine teslimat yapmak

7 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Online mağazanızı kurun

E-ticaret dünyasına adım atın ve ürünlerinizi dijital platformda etkili bir şekilde nasıl satacağınızı öğrenin. Online mağazanızı sıfırdan oluşturmak için gereken araçlardan ödeme yöntemlerine ve sipariş yönetimine kadar çok çeşitli alanlarda bilgi içeren giriş niteliğindeki bu bölüm, online platformlarda doğru şekilde yer almanızda size yardımcı olacak.

2 Ders

 1. E-ticaret kullanarak satış yapmak

 2. Ödeme almak ve siparişleri yönetmek

2 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Çevrimiçi stratejinizi planlayın

Bu bölümde, çevrimiçi işletme stratejinizi oluştururken en iyi performansı göstermeniz için gereken, hedeflerinizi tanımlamak ve gelişiminizi izlemek gibi önemli adımları bulabilirsiniz. Kendinizi rakiplerinizden nasıl farklı kılacağınızı ve müşteri deneyimini nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi keşfedin.

5 Ders

 1. Çevrimiçi stratejinin yararları

 2. Bir işletmeyi çevrimiçi dünyaya taşıma

 3. Müşteri davranışlarını anlama

 4. İnternetteki rakipleriniz arasından sıyrılma

 5. Hedefler belirleme ve takip etme

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat

Verileri içgörüye dönüştürün

Çevrimiçi verileri eyleme dönüştürülebilir içgörüler haline getirmeyi bilmek, kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar almanızı sağlayıp hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu konuda, veri döngüsü hakkında bilgi edinecek, ham verilerden nasıl içgörü elde edileceğini ve hangi araçların çevrimiçi verileri etkili şekilde yönetmenize yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz. Bunun yanında, paylaşmak istediğiniz bilgilerin hedef kitle üzerinde en fazla etkiyi yaratacak şekilde nasıl sunulacağını da ele alacağız.

5 Ders

 1. Müşterileri tanımak için verileri kullanma

 2. Veri döngüsünü anlama

 3. Verilerinizden eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde etme

 4. E-tabloları kullanarak rakamları yönetme

 5. Bilgileri anlaşılacak şekilde sunma

5 Ders
DAHA FAZLA BİLGİ Kapat
Bonus İçerikler
Kendinizi tanıtarak özgüveninizi inşa edin
Kendinizi tanıtarak özgüveninizi inşa edin

Başarılarınızla ilgili açık ve net bir şekilde konuşmayı öğrenmek, başkalarının güçlü yönlerinizi ve becerilerinizi anlamasına yardımcı olur. Bu videolarda, kendini tanıtma kavramını ve kendini tanıtmanın neden zor olduğunu öğreneceğiz. Ardından özgüveninizi ve öz değer bilincini artırmaya yardımcı olacak bazı güçlü araç ve ipuçları sağlayacağız.

KEŞFEDİN
Yeni işinizi bulun
Yeni işinizi bulun

Doğru araçlara ve becerilere sahipseniz, hayalinizdeki iş bir hayalden fazlası olabilir. İzleyeceğiniz videolarda CV ve ön yazınızı daha etkili hale getirmeyi, internetteki varlığınızı geliştirmeyi, iş görüşmelerine hazırlanmayı ve iş arama sürecini baştan sona yönetmeyi öğreneceksiniz.

KEŞFEDİN
İş yerinizde üretkenliği artırın
İş yerinizde üretkenliği artırın

Üretkenliğinizi mümkün olan en üst düzeye çıkarmaya çalışırken başarılı bir zaman yönetimi çok önemlidir. Bulutta ortak çalışarak üretkenliğinizi nasıl artıracağınızı, bunun yanı sıra öncelik belirleme ve görev atama konularında uzmanlaşmanın işteki veriminizi en üst düzeye çıkarmaya nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

KEŞFEDİN
İşletmenizin online güvenliğini geliştirin
İşletmenizin online güvenliğini geliştirin

Gizlilik ve güvenlik, her işletmenin en önemli öncelikleri arasında olmalıdır. İzleyeceğiniz videolarda online güvenlikle ilgili temel bilgiler paylaşacağız. Bu sayede dijital güvenliğin çalışanlarınız, şirketiniz, kullanıcılarınız ve müşterilerinize yansıyan boyutlarını inceleyebileceksiniz. İşletmenize özgü şartlara uygun bir güvenlik programı oluşturmak için daima bir güvenlik uzmanına danışın.

KEŞFEDİN
Makine öğrenimine giriş
Makine öğrenimine giriş

Makine öğrenimi, birçok alanda kullanılabilecek, yeni ve oldukça güçlü bir araçtır. Fotoğraf koleksiyonu filtrelemekten dünyanın sağlık ve çevreyle ilgili sorunlarını çözmeye kadar çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Bu konu altındaki videolarda, bunları yapmamıza olanak tanıyan teknolojileri ve işletmelerin büyümesine yardımcı olmak için gerçek hayatta nasıl uygulanacaklarını öğreneceğiz.

KEŞFEDİN
Kodlamaya giriş
Kodlamaya giriş

İster iş ister eğlence amacıyla olsun, internette yaptığımız neredeyse her şey kodlar üzerine kurulu. Bu videolarda kodun tanımını, programlama dillerindeki mevcut çeşitliliğin nedenini ve hangi dilin hangi amaçla kullanıldığını öğreneceksiniz. En önemlisi, temel kodlama bilgisinin size sağlayabileceği avantajlarla tanışacaksınız.

KEŞFEDİN