Časté dotazy

Vyberte téma

Základní informace Studijní témata Nastavení účtu Odznaky Certifikáty Technická podpora

Téma

Základní informace

Co je projekt Digitální garáž?

Vypilujte si potřebné digitální dovednosti, které přispějí k růstu vaší firmy, vašemu osobnímu rozvoji a případně posílí vaši sebedůvěru. Na webu Digitální garáž vám naši specialisté pomohou uspět na internetu. Jejich pomoc může využít kdokoli bez ohledu na své znalosti, cíle či vzdělání.

Proč Google spustil projekt Digitální garáž?

Když se lidé naučí využívat internet na maximum, je úžasné, jak to může přispět k růstu jednotlivců, firem i celé ekonomiky. Chceme, aby si každý, včetně vás, osvojil digitální znalosti, které mu pomohou podílet se na tomto růstu a vytěžit z technologické revoluce maximum.

Jaké znalosti a dovednosti získám po dokončení školení?

Možnosti vašeho růstu jsou naprosto neomezené. Po zhlédnutí výukových videí od našich specialistů, kteří začínali stejně jako vy, získáte dovednosti, díky nimž budete moci na internetu propagovat sebe i svou firmu. Naučíte se, jak upoutat pozornost správných lidí a jak co nejlépe dosáhnout svých cílů pomocí webu.

Jak mi Digitální garáž může pomoci s podnikáním a růstem mé firmy?

Máte-li ty správné učitele, kteří vám pomohou, existuje řada možností, jak využít web a rozvíjet tak sebe i svou firmu. Naši odborníci vám s jednotlivými kroky pomohou, ať už formou výukových videí, aktivit nebo informačních zdrojů. Získáte zkušenosti a digitální dovednosti z reálného světa, které budete moci okamžitě využít.

Téma

Studijní témata

Jak začít s určitým tématem či tématy?

Už jste absolvovali diagnostiku? Pokud ne, doporučujeme s ní začít a získat tak osobní výukový plán. Diagnostiku zahájíte na tomto webu kliknutím na odkaz Vytvořit vlastní plán. Zabere vám to jen pár minut. Stejně tak ale můžete diagnostiku zcela přeskočit a pustit se do témat, která vás zajímají. Stačí přejít do sekce Seznam témat.

Mohu mezi jednotlivými výukovými programy přeskakovat?

Samozřejmě. Výuková videa můžete sledovat v jakémkoli pořadí. Budete-li chtít, můžeme vám vždy připravit osobní plán šitý na míru.

Za jak dlouho je třeba výukový program nebo téma dokončit?

Výukové programy a témata můžete procházet vlastním tempem. Ať uděláte cokoli, bude to vždy krok správným směrem. Takže směle do toho!

Je nějak omezeno, kolikrát mohu určitý výukový program absolvovat?

Žádné takové omezení neexistuje. Výukové programy a témata si můžete opakovat podle libosti.

Mohu si vytvořit svůj vlastní výukový plán?

Ano. Přejděte do seznamu témat, kde si můžete vytvořit vlastní výukový plán a zlepšit tak své digitální znalosti.

Co je potřeba k dokončení tématu?

Na konci každého tématu budete vyzváni k absolvování krátkého kvízu. Pokud kvíz úspěšně zvládnete, získáte za dané téma odznak. Hurá!

Mohu absolvovat více témat najednou?

Ano, můžete se pustit do libovolného počtu témat, případně procházet nová témata a ta ostatní dokončit později. Díky indikátoru postupu na hlavním panelu můžete sledovat, jak si vedete.

Mohu si obsah kurzu stáhnout?

Ne, zatím to nejde. Můžete se ale na web Digitální garáže kdykoli vrátit a zobrazit potřebné zdroje.

Mám pochybnosti ohledně určitého obsahu. Na koho se mám obrátit?

Máte-li jakékoli dotazy týkající se obsahu svého osobního plánu, pošlete nám zprávu pomocí formuláře, který najdete na tomto webu v sekci Kontaktujte nás.

Mohu ve výukovém plánu přeskočit části, ve kterých se už vyznám?

Výukový program dokončíte tak, že na příslušné stránce zodpovíte otázky z kvízu. Pokud se v daném tématu vyznáte, pravděpodobně budete znát správné odpovědi bez nutnosti zhlédnout příslušné video. Zkuste to.

Téma

Nastavení účtu

Jak si vytvořím účet?

Jste připraveni začít? Účet vytvoříte výběrem možnosti Můj profil v hlavní nabídce.

Jak účet smažu?

Loučíme se, snad brzy na viděnou. Pokud chcete smazat svůj účet, v nabídce vyberte možnost Můj profil. Upozorňujeme, že pokud k přihlašování používáte účet Google, smazání vašeho účtu v Digitální garáži nesmaže váš účet Google, ani to na něj nebude mít žádný vliv. Nicméně smazání vašeho účtu Google smaže automaticky i váš účet v Digitální garáži a všechna data s tímto účtem spojená.

Co je to diagnostika?

Web Digitální garáž zpřístupňuje stovky zdrojů, které se zabývají spoustou témat a pomohou vám uspět na internetu. Nemusíte však procházet všechna témata – připravíme vám osobní výukový plán zahrnující pouze témata, která potřebujete. Klikněte kdekoli na webu na odkaz Vytvořit plán a sdělte nám své cíle. Dozvíme se tak, co přesně do vašeho osobního plánu začlenit. Narazíte-li na něco dalšího, co byste se rádi naučili, i když to nemáte zařazeno v plánu, neváhejte prozkoumat i taková téma.

Jak účet upravím?

Chcete-li upravit informace o svém účtu, vyberte možnost Můj profil.

Téma

Odznaky

Co je to odznak?

Odznak je ocenění, které obdržíte po úspěšném dokončení libovolného tématu na webu Digitální garáž. Můžete se jím pochlubit své rodině či přátelům (a šéfovi!). Odznaky patří organizaci openbadges.org.

Jak lze odznaky získat?

Odznaky získáte tak, že po absolvování všech lekcí k určitému tématu úspěšně složíte závěrečnou zkoušku.

K čemu mohu odznaky použít?

Odznaky se můžete pochlubit kolegům, přátelům či zákazníkům na sociálních sítích. Jsou totiž dokladem vašich nově získaných dovedností. Odznak si můžete přidat na svůj profil v síti LinkedIn, případně jej uvést v životopise jako doklad nově nabytých digitálních dovedností. Je čas se pochlubit!

Téma

Certifikáty

Co je to certifikát?

Certifikát je autentický dokument vytvořený organizací Internet Advertising Bureau (IAB). Dokládá, že jste absolvovali všechna témata na webu Digitální garáž. Díky tomuto certifikátu se svými digitálními dovednostmi můžete pochlubit zákazníkům, zaměstnavatelům, učitelům či přátelům. Přejděte tedy do seznamu témat a pusťte se do toho!

Jak certifikát obdržím?

Až seznam témat kompletně projdete, zašleme vám certifikát e-mailem. Indikátor postupu na hlavním panelu vám ukazuje, jak jste pokročili a jaká témata ještě k zisku certifikátu musíte absolvovat.

Jak lze certifikát získat?

Autentický certifikát získáte tak, že dokončíte všechna témata na webu Digitální garáž.

Je certifikát oficiální? (Řada studentů se ptá, zda si mohou nechat kopii certifikátu ověřit pro univerzitu nebo úřady.)

Certifikát není oficiálním univerzitním či úředním potvrzením. Jde o projev uznání dobře vykonané práce při rozvoji digitálních dovedností.

Kolik hodin obvykle získání certifikátu zabere?

Na projektu Digitální garáž je skvělé to, že každý může postupovat vlastním tempem. Někteří lidé jsou hotovi za pár hodin, jiným trvá absolvování kurzu řadu měsíců. V průměru ale lidem zabere získání všech certifikátů 8 hodin.

Jak certifikát obdržím?

Kopie certifikátu ve formátu PDF vám bude automaticky zaslána e-mailem, až úspěšně složíte závěrečnou zkoušku. Soubor PDF si můžete kdykoli stáhnout či vytisknout.

Ztratil(a) jsem certifikát, kde jej mohu získat znovu?

Po složení závěrečné zkoušky přejděte na hlavní panel, odkud si certifikát můžete kdykoli stáhnout.

Téma

Technická podpora

Jaké prohlížeče jsou podporovány?

Naši platformu podporují všechny současné prohlížeče.

Kde se mohu připojit ke komunitě?

Ke komunitě se můžete připojit na jakékoli z následujících sociálních sítí: (Twitter, Facebook, Google+)

Je možné absolvovat všechna témata na tabletu či v chytrém telefonu?

Ano. Platforma je optimalizována pro obrazovky všech typů a velikostí.

Jak mohu smazat účet a údaje z něj?

Mrzí nás, že odcházíte. Chcete-li smazat účet, přejděte do svého profilu.