Časté otázky

Vyber si tému

Všeobecné Témy Nastavenia účtu Odznaky Certifikáty

Téma

Všeobecné

Čo je projekt Digitálna garáž?

Zdokonaľte sa v digitálnych zručnostiach, ktoré potrebujete na rast svojej firmy, kariérny rozvoj alebo len na zvýšenie sebadôvery. V rámci projektu Digitálna garáž vám odborníci z radov bežných ľudí pomôžu uspieť na internete. Ich pomoc môže využívať ktokoľvek bez ohľadu na svoje zručnosti, ciele alebo vzdelanie.

Prečo Google spustil program Digitálna garáž?

Keď sa ľudia naučia čo najlepšie využívať internet, je úžasné, ako to môže prispieť k rastu jednotlivcov, firiem a celej ekonomiky. Chceme, aby si každý osvojil digitálne zručnosti, ktoré mu umožnia profitovať z technologickej revolúcie a podieľať sa na tomto raste – vrátane vás.

Ako mi Digitálna garáž môže pomôcť s kariérnym rastom alebo podnikaním?

Existuje množstvo spôsobov využitia internetu na rozvoj firmy alebo kariéry, ak máte tých správnych učiteľov, ktorí vám pomôžu. Naši odborníci z radov bežných ľudí vás prevedú jednotlivými krokmi prostredníctvom videonávodov, aktivít a zdrojov informácií. Budete sa učiť na základe skúseností a získate digitálne zručnosti z reálneho sveta, ktoré môžete ihneď začať využívať.

Téma

Témy

Ako mám začať s určitou témou alebo témami?

Využili ste už diagnostiku? Ak nie, mal by to byť váš prvý krok na získanie osobného plánu. Ak chcete začať, kdekoľvek na tomto webe kliknite na položku Vytvoriť môj plán. Zaberie vám to len jednu či dve minúty. Diagnostiku však môžete aj preskočiť a rovno si pozrieť témy, ktoré vás zaujímajú. Stačí prejsť do sekcie Knižnica na tomto webe.

Môžem preskakovať z jedného návodu do druhého?

Samozrejme. Videá s návodmi si môžete pozrieť v ľubovoľnom poradí. A keď skončíte, stále máte možnosť nechať si od nás vytvoriť osobný plán vzdelávania.

Koľko času mám na určitý návod alebo určitú tému?

Návody a témy môžete absolvovať vlastným tempom. Každý krok je krokom tým správnym smerom, takže sa nezastavujte.

Existuje nejaké obmedzenie, koľkokrát si môžem pozrieť určitý návod?

Neexistuje žiadne obmedzenie. Návody a témy si môžete pozrieť, koľkokrát chcete.

Môžem si vytvoriť svoj vlastný plán vzdelávania?

Áno. Kliknutím tu prejdete do knižnice tém, kde si môžete vytvoriť vlastný plán vzdelávania s cieľom zlepšiť výsledky svojej digitálnej aktivity.

Čo sa vyžaduje na dokončenie určitej témy?

Na konci každej témy vás požiadame o absolvovanie hodnotiaceho kvízu. Ak v ňom uspejete, získate odznak pre danú tému. Výborne!

Môžem absolvovať viacero tém naraz?

Áno, môžete začať s ľubovoľným počtom tém, prechádzať na nové témy a dokončiť tie ostatné neskôr. Indikátor priebehu na informačnom paneli vám pomôže sledovať váš pokrok.

Môžem si obsah kurzu stiahnuť?

Nie, zatiaľ to nie je možné. Vždy sa však môžete vrátiť na web Digitálna garáž a získať prístup k potrebným zdrojom.

Mám pochybnosti o určitom obsahu. Na koho sa mám obrátiť?

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa obsahu svojho osobného plánu, pošlite nám správu prostredníctvom formulára. Nájdete ho na tomto webe v sekcii Kontaktujte nás.

Môžem v pláne vzdelávania preskočiť tie časti, s ktorými mám dostatok skúseností?

Ak chcete dokončiť nejaký návod, na jeho stránke musíte odpovedať na všetky otázky s viacerými možnými odpoveďami. Ak sa v príslušnej téme vyznáte, nemal by byť pre vás problém odpovedať na tieto otázky aj bez pozretia videa. Vyskúšajte to.

Téma

Nastavenia účtu

Ako si vytvorím účet?

Môžeme začať? V ponuke vyberte položku Môj profil a vytvorte si účet.

Ako odstránim účet?

Je nám ľúto, že odchádzate. Ak chcete odstrániť svoj účet, vyberte v ponuke možnosť Môj profil. V prípade, že na prihlasovanie používate účet Google, odstránením svojho účtu v Digitálnej garáži neodstránite ani inak nezmeníte svoj účet Google. Ak však odstránite svoj účet Google, automaticky bude odstránený aj váš účet v Digitálnej garáži a dáta, ktoré sú s ním spojené.

Čo je diagnostika?

V rámci projektu Digitálna garáž nájdete stovky zdrojov zaoberajúcich sa rôznymi témami, ktoré vám pomôžu uspieť na internete. Nemusíte však prechádzať všetkými témami. Vytvoríme pre vás osobný plán vzdelávania len s témami, ktoré potrebujete. Kdekoľvek na tomto webe kliknite na položku Vytvoriť môj plán a povedzte nám o svojich cieľoch, aby sme presne vedeli, čo zahrnúť do vášho osobného plánu. Samozrejme, ak uvidíte ešte niečo, čo nie je zahrnuté do vášho plánu a čo by ste sa chceli naučiť, neváhajte a oboznámte sa s tým.

Ako upravím svoj účet?

Ak chcete upraviť informácie v účte, vyberte položku Môj profil.

Téma

Odznaky

Čo je odznak?

Každý odznak je prejavom uznania digitálnych zručností, ktoré získaš po úspešnom dokončení určitej témy na webe Digitálna garáž. Je to ocenenie, s ktorým sa môžeš pochváliť pred rodinou a priateľmi (a pred šéfom). Odznaky pochádzajú z webu openbadges.org.

Ako získam jednotlivé odznaky?

Odznaky získavaš tak, že po dokončení všetkých lekcií na určitú tému prejdeš záverečným hodnotením.

Na čo môžem odznak použiť?

S odznakmi sa môžeš pochváliť pred kolegami, priateľmi a zákazníkmi v sociálnych sieťach. Sú totiž dôkazom nových zručností, ktoré máš. Odznak si môžeš pridať do profilu na LinkedIn alebo uviesť v životopise ako dôkaz tvojich nových digitálnych zručností. Je treba sa pochváliť.

Téma

Certifikáty

Čo je certifikát?

Certifikát je autentický dokument certifikovaný organizáciou Internet Advertising Bureau (IAB), ktorý potvrdzuje, že si dokončil(a) všetky témy na Digitálnej garáži. Týmto certifikátom sa môžeš pochváliť so svojimi digitálnymi zručnosťami zákazníkom, zamestnávateľom, učiteľom a priateľom. Vydaj sa teda do knižnice tém a začni sa učiť.

Kto poskytuje certifikát?

Certifikát ti pošleme e-mailom, keď úplne dokončíš knižnicu tém. Indikátor priebehu na informačnom paneli ti ukáže tvoj pokrok a ktoré témy musíš dokončiť, kým dostaneš certifikát.

Ako môžem získať certifikát?

Autentický certifikát získaš tak, že dokončíš všetky témy na platforme Digitálna garáž.

Je certifikát oficiálny? (Veľa študentov sa pýta, či si môžu dať jeho kópiu overiť pre univerzitu alebo úrady.)

Certifikát nie je oficiálnym univerzitným ani úradným certifikátom. Je prejavom uznania, že ovládaš digitálne zručnosti.

Ako dlho zvyčajne trvá, kým sa niekto certifikuje?

Na certifikácii v rámci projektu Digitálna garáž je skvelé to, že každý môže postupovať svojím vlastným tempom. Niektorí ľudia to zvládnu za 10 hodín, kým iným trvá absolvovanie kurzu aj niekoľko mesiacov. Úplná certifikácia ľuďom trvá v priemere asi 2 týždne.

Ako získam certifikát?

Kópiu certifikátu vo formáte PDF ti automaticky pošleme e-mailom hneď po zložení záverečného testu. Súbor PDF si môžeš kedykoľvek stiahnuť a vytlačiť.

Certifikát sa mi stratil. Kde ho môžem znovu získať?

Po zložení záverečného testu prejdi na informačný panel, odkiaľ si certifikát môžeš kedykoľvek stiahnuť.