Atkārtotā mērķauditorijas atlase e-komercijai - Google Digital Garage
Attīstiet uzņēmējdarbību tiešsaistē: modulī 5/7

Palieliniet pārdošanas apjomu tiešsaistē

Pievienot manam mācību plānam
Noņemt no mana mācību plāna
Kopīgot:
Twitter
Facebook
LinkedIn

Lieliski, viss notiek!

Kādēļ gan neturpināt bezmaksas mācības?

{[ ((lesson.showTranscript) ? 'Slēpt' : 'Skatīt teksta versiju') ]}

Sveicināti! Vai zinājāt, ka e-komercijas vietnē var izsekot apmeklētāju rīcību un reaģēt uz to, izmantojot dinamisko reklamēšanu? Tādējādi varat atkārtoti piesaistīt savam veikalam apmeklētājus pat tad, kad viņi ir devušies uz citām vietnēm. To sauc par atkārtoto mērķauditorijas atlasi pēc produkta. Apskatīsim, kas tā ir un kā tā darbojas, kā arī padomus veiksmīgu atkārtotā mārketinga kampaņu izveidei.

Ikviens kaut reizi ir pārlūkojis tiešsaistes veikalu, ievietojis produktu iepirkumu grozā, taču kaut kāda iemesla dēļ izlēmis to neiegādāties. Vai atceraties, kad pēdējo reizi tā rīkojāties? Varbūt pēkšņi sākāt pamanīt nenopirktā produkta reklāmas citās vietnēs? Tieši to mēs saucam par atkārtoto mērķauditorijas atlasi. Tas, kā pircēji rīkojas e-komercijas vietnē, var pastāstīt veikala īpašniekam daudz ko par pircējus interesējošiem produktiem un pat par to, kādus produktus viņi ir gatavi iegādāties. Tā ir ļoti noderīga informācija jūsu uzņēmējdarbībai, jo ļauj izveidot ļoti konkrētas reklāmas, kas paredzētas personām, kuras interesējas par konkrētu produktu iegādi.

Tieši tā ir darbojas atkārtotā mērķauditorijas atlase pēc produkta jeb atkārtotais mārketings. Pieņemsim, ka pircējs vēlas tiešsaistē iegādāties pēc pasūtījuma gatavotas mēbeles. Viņš apmeklē jūsu e-komercijas vietni, un viņam ļoti iepatīkas jūsu piedāvātais skapis ar izsmalcinātiem izgriezumiem. Tomēr norēķinu procesa laikā viņš izlemj nogaidīt un pirms tam apskatīt, vai citiem veikaliem nav īpašo piedāvājumu. Par laimi, laikā, kad pircējs pārlūkoja jūsu tiešsaistes mēbeļu veikalu, jūs izmantojāt risinājumu, kas nodrošina atkārtoto mērķauditorijas atlasi pēc produkta. Tā ir maza koda daļa, kas tiek ievietota jūsu vietnes lapās. Ar šo kodu tiek izsekots, par kuriem lapā rādītajiem produktiem interesējas pircējs.

Protams, šis izsekošanas kods izmanto anonīmas metodes, tādēļ netiek iegūta nekāda personas informācija. Tomēr tiek nodrošināts, ka jūsu vietne iegūst informāciju par pircēja rīcību. Tagad ir zināms, ka pircējs vēlējās iegādāties konkrēto skapi un ka viņš to tomēr neiegādājās. Informācija par rīcību tiešsaistes iepirkšanās laikā jums kā reklāmdevējam ir ļoti nozīmīga. Tagad varat izmantot šo informāciju, lai atbilstoši rīkotos. Šajā brīdī mēs sākam runāt par risinājumiem atkārtotajai mērķauditorijas atlasei pēc produkta. Ir pieejamas vairākas atkārtotā mārketinga opcijas. Jebkura no tām ļaus apkopot informāciju un pēc tam to izmantot, lai izveidotu noteiktām mērķauditorijām pielāgotas reklāmas. Pieņemsim, ka pircējs dodas prom no jūsu mēbeļu veikala vietnes un atver ziņu vietni. Lasot kādu ziņu rakstu, viņš lapas labajā pusē ierauga... jūsu digitālo reklāmu ar iepriekš aplūkotā skapja attēlu. Savā reklāmā šim skapim varat pat norādīt 20% atlaidi. Iespējams, tieši šī atlaide pārliecinās pircēju veikt pirkumu. Tā darbojas atkārtotā mērķauditorijas atlase pēc produkta. Ir pieejami vairāki pakalpojumi, piemēram, Google Ads un Criteo, kas pārsvarā darbojas līdzīgi. Nedaudz apskatīsim to darbības pamatprincipus. Vispirms tiek izsekotas pircēju darbības, izmantojot jau pieminēto koda daļu. Šī informācija tiek nosūtīta jūsu izmantotajam pakalpojumam, kas veic atkārtoto mērķauditorijas atlasi pēc produkta. Jūs kā reklāmdevējs varat doties uz attiecīgo pakalpojumu un iestatīt kārtulas un parametrus.

Kad persona, kas veic pārlūkošanu jūsu vietnē, nodrošinās atbilstību šiem parametriem, pakalpojums sāks rādīt tai reklāmas vienā vai vairākos interneta reklamēšanas tīklos. Tā kā pakalpojumam ir informācija par to, kuri produkti interesē pircēju, šīs reklāmas var būt ļoti konkrētas un dinamiskas. Tagad aplūkosim dažas vadlīnijas, kas palīdzēs izveidot šāda veida kampaņas. Pirmkārt, iespējams, ir vērts nogaidīt, pirms piedāvājat atlaidi. Iepriekšējā piemērā mēs pieņēmām, ka pircējs neveica pirkumu tieši cenas dēļ. Patiesībā var būt daudz iemeslu, kādēļ pircēji dodas prom no vietnēm, neveicot pirkumu. Ja vienmēr piedāvāsiet atlaidi, pārdosiet savas preces pārāk lēti. Nākamais padoms — ir svarīgi zināt, kurā brīdī pārtraukt šo reklāmu rādīšanu.

Protams, pastāv iespēja, ka apmeklētājs ir atradis tādu pašu produktu citā vietā un iegādājies to vai vienkārši mainījis domas un nevēlas iegādāties produktu neatkarīgi no tā cenas. Pārsvarā visos atkārtotā mārketinga risinājumos var iestatīt ierobežojumus un eksperimentēt, cik reižu un cik ilgi vienu un to pašu reklāmu rādīt vienai un tai pašai personai. Tāpat kā jebkurā reklamēšanas kampaņā, ir svarīgi novērtēt un optimizēt kampaņu veiktspēju, kad izmantojat atkārtoto mērķauditorijas atlasi pēc produkta.

Ilgtermiņā tas nozīmē reklāmguvumu līmeņa izsekošanu, jaunu reklāmu veidu testēšanu, parametru pārveidošanu un analīzes rīku izmantošanu, pārvaldot šīs kampaņas. Atkārtotā mērķauditorijas atlase pēc produkta var būt lielisks veids, kā atkārtoti piesaistīt apmeklētājus, kuri citā gadījumā, iespējams, neatgrieztos. Zinot, kā šīs kampaņas darbojas, kā šādas kampaņas veidot un optimizēt laika gaitā, tas var būt lielisks papildinājums jūsu digitālā mārketinga plānam.

E-komercija

Produktu un pakalpojumu pārdošana tiešsaistē.

Reklāmkaroga reklāma

Tīmekļa lapās un mobilajās lietojumprogrammās ievietotas reklāmas veids; var tikt izmantoti dažādi formāti, piemēram, attēli, animēti GIF attēli un bagātinātās multivides faili. Piemērs: “Lai savai vietnei piesaistītu jaunus klientus, es izmantoju reklāmkarogu reklāmas.”

Ranžēšana

Meklēšanas rezultāta pozīcija meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Cītīgi strādājot, es ceru panākt, ka mana vietne meklētājprogrammās iegūs pirmo rangu.”

Galddators

Dators, kas nav mobila ierīce. Piemērs: “Mājās es parasti lietoju savu galddatoru, taču ceļojot izvēlos lietot klēpjdatoru.”

Sociālais tīkls

Lietotāju kopiena, kas veido un kopīgo saturu. Piemērs: “Sociālais tīkls varētu būt laba vieta, kur es varētu rādīt citiem savus skaistos foajē krāsojumus un, iespējams, iegūtu jaunus klientus.”

LĢS

Saturs, ko izveidojuši tiešsaistes platformas lietotāji, piemēram, videoklipi, komentāri vai ziņas. Piemērs: “Lielākajā daļā sociālo tīklu tiek publicēts un kopīgots lietotāju ģenerēts saturs.”

Galamērķa lapa

Lapa, kas tiek saistīta no citas lapas. Piemērs: “Ja noklikšķināsiet uz saites, kas novirzīs uz lapu “Galerija”, tiks parādīta galamērķa lapa ar daudziem mūsu audzēto augļu un dārzeņu attēliem.”

Enkura teksts

Tāda saites daļa tīmekļa lapā, kas ir redzama vai uz kuras var noklikšķināt. Piemērs: “Ja noklikšķināsiet uz saites, kuras enkura teksts ir “Organisko produktu audzēšanas fotogalerija”, tiksiet novirzīts uz lapu ar daudziem mūsu audzēto augļu un dārzeņu attēliem.”

IA

Aprēķins, ko reklāmdevēji izmanto, lai mēģinātu noteikt, vai viņu tiešsaistes mārketinga kampaņas ir ienesīgas. Formula, kas parasti tiek izmantot IA aprēķināšanai, ir šāda: ieņēmumu atdeve = (ieguvums no ieguldījuma – ieguldījuma maksa) / ieguldījuma maksa. Piemērs: “Patiecoties pārdošanas gadījumiem, ko radīja mūsu attēlojuma reklamēšanas kampaņas, šajā ceturksnī ir iegūta pozitīva IA.”

Unikāls apmeklētājs

Viens vietnes apmeklētājs noteiktā laika periodā. Piemērs: “Neatkarīgi no tā, cik reižu Andronkulis apmeklēs manu vietni, viņš joprojām tiks reģistrēts kā viens unikāls apmeklētājs.”

Vaicājums

Atslēgvārds vai frāze, ko lietotājs ieraksta meklētājprogrammā, lai atrastu meklēto informāciju. Piemērs: “Kad lietotāji izmanto meklēšanas vienumu “frizieris”, viņi, iespējams, meklē padomus par to, kā nogriezt matus pašiem, vai informāciju par frizēšanas pakalpojumiem.”

Meklētājprogrammas rezultātu lapa

Saraksts ar rezultātiem, kas meklētājprogrammā tiek rādīts kā atbilde uz lietotāja meklēšanas vaicājumu. Piemērs: “Meklējot pēc meklēšanas vienuma “pirkt īpaši spīdīgu krāsu lielā apjomā”, es pamanīju, ka meklētājprogrammas rezultātu lapā tiek rādīti gan dabiskie, gan apmaksātie meklēšanas rezultāti.”

Saišu veidošana

Augstas kvalitātes atbilstošu ienākošo saišu veidošanas process, kura priekšnoteikums ir unikāls un atbilstošs saturs, kas var dabiskā veidā ieinteresēt interneta lietotājus. Piemērs: “Tā kā mūsu saturs ir atbilstošs un saistošs, pastāv lielāka iespējamība, ka citas vietnes izveidos saites uz mūsu lapām, tādējādi veicinot mūsu saišu veidošanas procesu, kas ļaus uzlabot mūsu satura pozīciju meklētājprogrammās.”

Vidējais klikšķu skaits

Klikšķu skaits uz interesējošā vienuma, piemēram, reklāmas, salīdzinājumā ar šī vienuma rādīšanas reižu skaitu. Piemērs: “Vidējais klikšķu skaits uz reklāmām par fasādes krāsošanu ir 2%, bet VKS uz reklāmām par interjera krāsošanu ir mazāks par 1%.”

E-pasta mārketings

E-pasta ziņojumu izmantošana, lai izplatītu informāciju un reklamētu produktus un pakalpojumus.

Kvalitātes rādītājs

Novērtējums no 1 līdz 10, kas norāda, cik atbilstošas jūsu reklāmas un galvenās lapas ir atslēgvārdiem, kuriem esat noteicis cenu. Uzlabojot kvalitātes rādītāju, var sasniegt labākas reklāmu pozīcijas un zemākas maksas par klikšķiem.

Cenas maksa

Jūsu maksimālā maksa par klikšķi (MPK) jeb cenas maksa ir lielākā summa, kādu esat gatavs maksāt par vienu klikšķi uz savas reklāmas. Tas nenozīmē, ka no jums vienmēr tiks iekasēta pilna maks. MPK. Piemēram, ja jūsu maks. MPK ir 1,25 eiro, jūs maksāsiet tikai 1,04 eiro par klikšķi atkarībā no konkurences faktoriem. Tomēr, paaugstinot cenu, var palielināties iespējamība, ka reklāmai būs augstāka pozīcija meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Es noteikšu cenu 2,25 eiro, taču tā ir mana maks. MPK. Man nauda neaug kokos.”

Baltā cepure

Paņēmieni, kas optimizē tīmekļa lapas lietotājiem, nevis meklētājprogrammām. Piemērs: “Lai palīdzētu meklētājprogrammām atrast manu vietni www.vasarasdarzs.com, es izmantoju tikai baltās cepures paņēmienus.”

Ieguldījumu atdeve

Aprēķins, ko reklāmdevēji izmanto, lai mēģinātu noteikt, vai viņu tiešsaistes mārketinga kampaņas ir ienesīgas. Formula, kas parasti tiek izmantot IA aprēķināšanai, ir šāda: ieņēmumu atdeve = (ieguvums no ieguldījuma – ieguldījuma maksa) / ieguldījuma maksa. Piemērs: “Patiecoties pārdošanas gadījumiem, ko radīja mūsu attēlojuma reklamēšanas kampaņas, šajā ceturksnī ir iegūta pozitīva IA.”

Robots

Programma, kas paredzēta interneta satura pārlūkošanai un šī satura informācijas apkopošanai, lai palīdzētu lietotājiem atrast meklēto. Piemērs: “Palaižot savu vietni, es pārliecinājos, ka lapas ir redzamas meklētājprogrammu robotiem, lai viņi tās varētu iekļaut rādītājā.”

Dublēts saturs

Saturs, kas ir līdzīgs vai identisks citā vietnē esošam saturam. Meklētājprogrammas parasti ignorē dublētu saturu. Piemērs: “Mēs izvairāmies no dublēta satura, ieguldot līdzekļus oriģinālā saturā.”

Atslēgvārds

Vārds, kuru lietotājs izmantoja meklēšanas vaicājumā, pirms sasniedza jūsu vietni. Piemērs: “Manā vietnē visefektīvāk darbojas atslēgvārdi “luksusa romantisks viesu nams”.”

Nevēlams tīmekļa saturs

Metodes, kas tiek izmantotas, lai ar viltu virzītu saturu uz meklēšanas rezultātu augšdaļu, piemēram, atkārtoti atslēgvārdi, maksāšana citām vietnēm, lai tās izveidotu saites uz jūsu vietni, vai neredzama teksta rādīšana ekrānā. Tās tiek uzskatītas par sliktām metodēm, jo rada daudz meklēšanas rezultātu, kuros ir grūti atrast tiešām atbilstošas vietnes. Piemērs: “Es saņēmu e-pasta piedāvājumus iegūt savai vietnei pirmo rangu Google meklēšanas rezultātos, taču tos noraidīju, jo izmantojamās metodes bija nevēlams saturs.”

Meklēšanas vienums

Pilns un precīzs vārds vai frāze, ko lietotājs ieraksta meklētājprogrammā, lai atrastu meklēto informāciju. Tas var gan precīzi atbilst, gan neatbilst atslēgvārdiem, pēc kuriem reklāmdevēji atlasa mērķauditoriju. Piemērs: “Meklēšanas vienumam “mājdzīvnieku fotogrāfs Kārdifā” ir laba veiktspēja katru mēnesi.”

Virtuālā realitāte

Datora ģenerēta trīsdimensiju vides simulācija, ar kuru varat mijiedarboties, izmantojot noteiktu aprīkojumu, piemēram, austiņas, sensorus vai kursorsviras.

Tīmekļa analīzes rīki

Datu par lietotāju darbībām vietnēs vai mobilajās lietotnēs analīze, lai varētu atklāt, kā uzlabot vietnes un mārketinga kampaņas. Piemērs: “Es izmantoju tīmekļa analīzes rīku, lai izprastu, kā uzlabot konkrētas tīmekļa lapas, lai palielinātu klientu piesaisti manai vietnei.”

URL

Internetā ievietotas lapas vai digitāla satura vienuma unikāla adrese. Piemērs: “Māri, vai vari piekļūt manai vietnei, ierakstot savā pārlūkprogrammā tās URL?”

Melnā cepure

Manipulatīva vai krāpnieciska MPO taktika, kas veic optimizēšanu tikai meklētājprogrammām, nevis lietotājiem. Piemērs: “Es ļoti uzmanījos no MPO melnās cepures metodēm, jo nevēlējos sabojāt vietnes www.manigarsigieorganiskiedarzeni.com rangu meklētājprogrammās.”

Zirneklis

Programma, kas paredzēta sistemātiskai interneta satura pārlūkošanai un šī satura informācijas apkopošanai, lai palīdzētu lietotājiem atrast meklēto. Piemērs: “Es baidos no zirnekļiem, taču ne no tiem, kas palīdz manai tīmekļa vietnei parādīties meklētājprogrammās.”

Tērzēšanas robots

Datorprogramma, kas simulē sarunu, bieži — internetā. Piemērs: “Mēs izveidojām tērzēšanas robotu, lai atbildētu uz klientu bieži uzdotiem jautājumiem un palīdzētu veikt klientu apkalpošanu.”

Datplūsmas iegūšana

Apmeklētāju piesaistīšanas process — bieži saukts par datplūsmu uz vietni, mobilajām lietotnēm un citiem digitālajiem īpašumiem. Piemērs: “Mana klientu iegūšanas stratēģija ir atlasīt mērķauditoriju pēc lietotājiem, kas nesen ir iegādājušies vecu māju.”

Seansi

Reklāmas rādīšanas reižu skaits. Piemērs: “Mana jaunā mārketinga kampaņa par mājās gatavotiem suņu našķiem ir saņēmusi tūkstošiem seansu, taču neesmu pārliecināts, ka līdz šim ir veikts kāds pārdošanas darījums.”

MRL

Saraksts ar rezultātiem, kas meklētājprogrammā tiek rādīts kā atbilde uz lietotāja meklēšanas vaicājumu. Piemērs: “Meklējot pēc meklēšanas vienuma “pirkt īpaši spīdīgu krāsu lielā apjomā”, es pamanīju, ka meklētājprogrammas rezultātu lapā tiek rādīti gan dabiskie, gan apmaksātie meklēšanas rezultāti.”

Seanss

Reklāmas rādīšanas reižu skaits; tas ne vienmēr nozīmē, ka lietotājs ir noklikšķinājis uz reklāmas. Piemērs: “Mana reklāma “Bērnu foto” saņem daudz seansu, taču uz to noklikšķina vien retais. Iespējams, man būtu jāpārveido šī reklāma.”

Analīze

Datu par lietotāju darbībām vietnēs vai mobilajās lietotnēs analīze, lai varētu atklāt, kā uzlabot vietnes un mārketinga kampaņas. Piemērs: “Es izmantoju tīmekļa analīzes rīku, lai izprastu, kā uzlabot konkrētas tīmekļa lapas, lai palielinātu klientu piesaisti manai vietnei.”

Meklētājprogramma

Rīks, kas iekļauj rādītājā un atgriež digitālu saturu, kas atbilst lietotāju atslēgvārdiem. Populārākās interneta meklētājprogrammas ir Google, Bing, Yahoo, DuckDuckGo, Baidu, Yandex un citas. Piemērs: “Es izmantoju meklētājprogrammas, lai meklētu informāciju par mājokļa interjera tendencēm.”

Reklāmguvumu optimizācija

Digitālās stratēģijās uzlabošanas process ar mērķi palielināt to apmeklētāju procentuālo daļu, kas izpilda jūsu mērķus. Piemērs: “Tiklīdz būšu pievienojis savai vietnei jauno mākslīgo apdaru līniju, sākšu koncentrēties uz reklāmguvumu optimizāciju.”

Saite

Teksts vai attēls, kas vienu tīmekļa lapu vai vietni saista ar citu tīmekļa lapu vai vietni. Piemērs: “Kad lielā mājokļa interjera emuārā tika iekļauta saite uz manu vietni, tā ieguva daudz vairāk apmeklētāju.”

Ģeogrāfiskā mērķauditorijas atlase

Izmantojiet ģeogrāfisko mērķauditorijas atlasi, lai reklāmas tiktu rādītas tikai tiem lietotājiem, kas atrodas noteiktā ģeogrāfiskā apgabalā. Piemērs: “Mēs pielāgojām savu ģeogrāfisko mērķauditorijas atlasi, lai mūsu reklāmas tiktu rādītas tikai tiem lietotājiem, kas atrodas 50 km attālumā no mūsu uzņēmuma.”

Lietotāja ģenerēts saturs

Saturs, ko izveidojuši tiešsaistes platformas lietotāji, piemēram, videoklipi, komentāri vai ziņas. Piemērs: “Lielākajā daļā sociālo tīklu tiek publicēts un kopīgots lietotāju ģenerēts saturs.”

Reklāma

Sponsorēts rezultāts, kas tiek rādīts meklētājprogrammas rezultātu lapā jeb MRL. Parasti reklāmas ir veidotas no dažām teksta rindiņām, taču var būt iekļauti arī papildu elementi, piemēram, adrese, atsauksmes un tālruņa numuri. Piemērs: “Mana reklāma “Manu skaisto kāzu foto” jau tagad ievērojami veicina manu uzņēmējdarbību.”

Apmaksātie meklēšanas rezultāti

Reklāmas, kas tiek rādītas meklētājprogrammas rezultātu lapās. Piemērs: “Es apsveru iespēju maksāt par savas vietnes rādīšanu apmaksātajos meklēšanas rezultātos, lai mana vietne iegūtu vairāk klientu.”

Maksa par klikšķi

Reklamēšanas sistēma, kad reklāmdevēji maksā par lietotāju klikšķiem uz savām reklāmām. Piemērs: “Jauno mākslīgo apdaru reklamēšanai es plānoju izmantot maksas par klikšķi reklāmas.”

Iemiesojums

Attēls, kas tiek izmantots, lai sociālos saziņas līdzekļos attēlotu personu vai uzņēmumu. Piemērs: “Kad noklikšķinu uz sava iemiesojuma, nokļūstu atpakaļ savā profilā.”

Nosaukuma elements

Tīmekļa lapas nosaukums, kāds tas tiek rādīts lapas HTML kodā. Bieži tiek izmantots arī kā jūsu lapas nosaukums meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Es rūpīgi izvēlos savu tīmekļa lapu nosaukumu elementus, lai palīdzētu meklētājprogrammām saprast, kāds ir lapu saturs.”

Novirzīšana

Automātiska pārsūtīšana uz URL, kas atšķiras no lietotāja ievadītā URL. Piemērs: “Pārvietojot savu vietni uz jaunu domēnu, mēs iekļāvām novirzīšanu.”

Lietotne

Programma, kas paredzēta lietošanai viedtālruņos, klēpjdatoros un citās mobilajās ierīcēs. Piemērs: “Es vēlos nokrāsot māju, tādēļ izmantoju vietējo lietotni, lai atrastu tuvumā esošu darbnīcu ar labām atsauksmēm.”

Klikšķis

Notiek, kad persona apmeklē jūsu vietni, izmantojot reklāmu. Vairākumā MPM kampaņu jūs maksājat tikai tad, kad meklētājs noklikšķina uz jūsu reklāmas. Piemērs: “Reklāma “Mīlīgo kucēnu fotoattēli” saņem daudz mazāk klikšķu nekā reklāma “Mīlīgo kaķēnu fotoattēli”.”

Apmeklējums

Tādu mijiedarbību grupa, kas tiek veiktas jūsu vietnē noteiktā laika periodā. Piemēram, vienas sesijas ietvaros var notikt vairāki lapas skatījumi un e-komercijas darījumi. Piemērs: “Pagājušā mēnesī manai vietnei bija 2000 apmeklējumu, taču mani vairāk interesē tas, vai šie apmeklējumi radīja pārdošanas darījumus.”

Meta atslēgvārdi

Īss saraksts ar vairākiem vārdiem, kas kodolīgi raksturo lapas saturu. Meklētājprogrammas šos atslēgvārdus neizmanto. Piemērs: “Es neraizējos par meta atslēgvārdu iekļaušanu savās tīmekļa lapās, jo meklētājprogrammas neizmanto šo informāciju.”

Reklamēšanas tīkls

Platforma, kas reklāmdevējus saista ar izdevējiem, kuri vēlas mitināt viņu reklāmas. Reklāmdevējs tīklam maksā katru reizi, kad notiek norunātais notikums, piemēram, seanss, klikšķis vai pārdošanas gadījums. Pēc tīkla maksas atvilkšanas tīkls no reklāmdevēja iegūtos ieņēmumus dala ar izdevēju. Piemērs: “Mēs savām reklāmas tīkla kampaņām izvēlējāmies reklamēšanas tīklu, lai mūsu reklāmas ātri tiktu ievietotas daudzās vietnēs.”

Cenu pārvaldīšanas programmatūra

Programmatūra, ko var izmantot, lai automātiski pārvaldītu meklēšanas kampaņu, bieži ar iepriekš iestatītām kārtulām.

Vienotais resursu vietrādis

Internetā ievietotas lapas vai digitāla satura vienuma unikāla adrese. Piemērs: “Māri, vai vari piekļūt manai vietnei, ierakstot savā pārlūkprogrammā tās URL?”

Redzamais URL

Reklāmā rādītais vietrādis URL, bieži — faktiskā vai galamērķa URL saīsināta versija. Piemērs: “Lai lietotājiem netiktu rādīts garš URL, piemēram, http://www.vasarasdarzs.com/produkti/ipasi/italutomati.com”, es izmantoju URL saīsināšanas pakalpojumu, piemēram, https://goo.gl/, kas ļauj izveidot īsāku un lietotājiem draudzīgāku redzamo URL izmantošanai sociālo saziņas līdzekļu atjauninājumos.”

Vidējā reklāmas pozīcija

Reklāmas pozīcija meklētājprogrammas rezultātu lapā (MRL). Austākā pozīcija meklētājprogrammā parasti tiek norādīta kā “1. pozīcija”. Ja pusi no laika reklāma atrodas 1. pozīcija un otru pusi no laika — 2. pozīcijā, vidējā reklāmas pozīcija ir 1,5. Piemērs: “Manas mājdzīvnieku fotografēšanas reklāmas vidējā pozīcija paaugstinājās no 7. uz 3. Esmu sajūsmā!”

Reklāmu paplašinājumi

Neobligāta papildinformācija, kas var tikt rādīta zem meklēšanas reklāmas. Piemērs: “Mēs savām reklāmām pievienojām vietņu saišu paplašinājumus, lai mūsu klientiem būtu vēl viena iespēja noklikšķināt uz mūsu saites.”

Sākumlapa

Pirmā vai galvenā vietnes lapa. Piemērs: “Manā sākumlapā apmeklētāji var apskatīt skaistākās mājas, ko esmu krāsojis.”

Rāpulis

Programma, kas paredzēta sistemātiskai interneta satura pārlūkošanai un šī satura informācijas apkopošanai, lai palīdzētu lietotājiem atrast meklēto. Piemērs: “Es baidos no zirnekļiem, taču ne no tiem, kas palīdz manai tīmekļa vietnei parādīties meklētājprogrammās.”

Galvenā lapa

Pirmā lapa, kuru ierauga lietotājs, atverot vietni. Tā var nebūt vietnes sākumlapa. Piemērs: “Esmu iestatījis, lai lietotāji, kuri noklikšķina uz manas reklāmas, tiktu novirzīti uz galveno lapu ar atlaides kuponu, lai tas mudinātu šos apmeklētājus veikt pirkumu.”

Satura mārketings

Tiešsaistes satura, piemēram, emuāru, videoklipu vai infografiku, izveide ar mērķi piesaistīt un noturēt noteiktu mērķauditoriju.

Sociālie saziņas līdzekļi

Cilvēku radīts saturs, piemēram, teksts, attēli vai videoklipi, kas tiek kopīgots internetā. Piemērs: “Sociālie saziņas līdzekļi nepārtraukti mainās, tādēļ es nolīgu kādu, kas man palīdz izveidot stratēģiju attiecībā uz sociālajiem saziņas līdzekļiem.”

XMP vietnes karte

Tīmekļa lapu saraksts jūsu vietnē, kas palīdz meklētājprogrammām saprast šīs vietnes saturu. Piemērs: “Vietnes kartes pievienošana palīdzēja meklētājprogrammām saprast vietnes www.vasarasdarzs.com lapu saturu.”

Dabiskie meklēšanas rezultāti

Tādi meklētājprogrammas atgrieztie meklēšanas rezultāti, kas nav apmaksātas reklāmas. Piemērs: “Jo augstāks manas vietnes rangs meklētājprogrammas dabiskajos meklēšanas rezultātos, jo lielāku vietnes datplūsmu es saņemu.”

Maks. MPK

Jūsu maksimālā maksa par klikšķi (MPK) jeb cenas maksa ir lielākā summa, kādu esat gatavs maksāt par vienu klikšķi uz savas reklāmas. Tas nenozīmē, ka no jums vienmēr tiks iekasēta pilna maks. MPK. Piemēram, ja jūsu maks. MPK ir 1,25 eiro, jūs maksāsiet tikai 1,04 eiro par klikšķi atkarībā no konkurences faktoriem. Tomēr, paaugstinot cenu, var palielināties iespējamība, ka reklāmai būs augstāka pozīcija meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Es noteikšu cenu 2,25 eiro, taču tā ir mana maks. MPK. Man nauda neaug kokos.”

Algoritms

Kārtulu kopa, ko dators izmanto problēmu atrisināšanai. Meklētājprogrammas izmanto algoritmus, lai noteiktu lapas rangu, kad lietotājs izmanto noteiktu meklēšanas vaicājumu. Piemērs: “Es ceru, ka meklētājprogrammas algoritmi saistīs manas atbilstošās tīmekļa lapas ar manu vēlamo mērķauditoriju.”

Saturs

Lietotājiem pieejamais digitālais materiāls, piemēram, teksts, video, audio, attēli u.c. Piemērs: “Lai mana vietne kļūtu vēl saistošāka, es tai pievienoju vairāk attēlu un video satura.”

Reklāmguvums

Darbība, ko sagaidāt no apmeklētājiem, piemēram, pirkums no e-komercijas vietnes, veidlapas iesniegšana, tālruņa zvans vai videoklipa skatījums. Piemērs: “Mans galvenais mērķis — lai apmeklētājs piesaka konsultāciju manā vietnē, taču par reklāmguvumu var uzskatīt arī reģistrēšanos manam e-pasta informatīvajam ziņojumam.”

Vidējais klikšķu skaits (VKS)

Klikšķu skaits uz interesējošā vienuma, piemēram, reklāmas, salīdzinājumā ar šī vienuma rādīšanas reižu skaitu. Piemēram, ja jūsu reklāma saņēma 100 seansus un 3 klikšķus, VKS ir 3%. VKS rādītājs norāda uz to, vai jūsu reklāmas ir atbilstošas lietotājiem, kuri izmanto meklētājprogrammu. Tas ir līdzīgi kā jūsu veikala faktisko apmeklētāju skaits salīdzinājumā ar to cilvēku skaitu, kas piestāj, lai aplūkotu preces skatlogā. Iesakām arvien censties uzlabot VKS, kaut arī nav īpašu norāžu. Piemērs: “Man izdevās ievērojami uzlabot VKS, kad savai reklāmai “Kāzu foto” pievienoju informāciju par cenām — acīmredzot tieši tāpēc lietotāji biežāk noklikšķināja.”

HTML

Hiperteksta iezīmēšanas valoda. Valoda, ko tīmekļa izstrādātāji izmanto vietņu izveidē. Piemērs: “Manas vietnes izveidei tika izmantota HTML valoda.”

Video emuārs

Emuāra video versija, kur tiek ievietoti jauni videoklipi, nevis rakstītas ziņas.

Maksa par reklāmguvumu

Šis koeficients norāda, cik naudas jūs tērējat reklamēšanai attiecībā pret to, cik reklāmguvumu saņemat no reklāmām. Bieži to dēvē par maksu par ieguvumu (MPI). Piemēram, ja iztērējāt 100 mārciņas un saņēmāt 4 reklāmguvumus, maksa par reklāmguvumu ir 25 mārciņas. Maksai par reklāmguvumu ir jābūt mazākai par reklāmguvumu vērtību. Piemēram, ja reklāmguvuma vērtība ir tikai 20 mārciņas, tad 25 mārciņu maksa par reklāmguvumu nav ienesīga. Piemērs: “Mana maksa par reklāmguvumu bija pārāk augsta, tādēļ es sāku tērēt nedaudz mazāk par reklamēšanu tiešsaistē un apsvēru, kā varētu uzlabot reklāmas nākamajās kampaņās.”

Reklāmguvumu līmenis

Reklāmguvumu un apmeklējumu skaita attiecība, kas bieži tiek izmantota digitālās veiktspējas noteikšanai. Piemērs: “Nezinu, kāpēc, taču attiecībā uz to apmeklētāju daļu, kas ir vīrieši, fasādes krāsošanas reklāmguvumu līmenis ir ļoti zems.”

Meklētājprogrammu mārketings

Reklamēšanas veids, kad varat noteikt cenu savai reklāmai, lai tā tiktu rādīta meklēšanas rezultātos, kas ir atrasti, izmantojot lietotāju ierakstītos atslēgvārdus. Tas nozīmē, ka uzņēmuma informāciju lietotāji var redzēt brīdī, kad meklē uzņēmuma piedāvātos produktus vai pakalpojumus. Piemērs: “MPO ir ilgs process, taču MPM izmantošana man palīdzēja saņemt daudz vairāk vietnes datplūsmas ļoti īsā laikā.”

Pārlūkprogramma

Datorprogramma, kas tiek izmantota interneta pārlūkošanai datoros, planšetdatoros un viedtālruņos. Var minēt tādas pārlūkprogrammas kā Chrome, Firefox, Internet Explorer un Safari. Piemērs: “Es nesaprotu, kāpēc mana vietne izskatās atšķirīgi atkarībā no tā, kuru pārlūkprogrammu izmanto lietotājs.”

Atpakaļsaite

Saite, kas lapā vai vietnē ienāk no citas lapas vai vietnes. Piemērs: “Mūsu emuāru ziņas ir ļoti populāras un pilnas ar noderīgu informāciju, tādēļ tajās ir daudz atpakaļsaišu no citām vietnēm.”

Nevēlams saturs

Metodes, kas tiek izmantotas, lai ar viltu virzītu saturu uz meklēšanas rezultātu augšdaļu, piemēram, atkārtoti atslēgvārdi, maksāšana citām vietnēm, lai tās izveidotu saites uz jūsu vietni, vai neredzama teksta rādīšana ekrānā. Tās tiek uzskatītas par sliktām metodēm, jo rada daudz meklēšanas rezultātu, kuros ir grūti atrast tiešām atbilstošas vietnes. Piemērs: “Es saņēmu e-pasta piedāvājumus iegūt savai vietnei pirmo rangu Google meklēšanas rezultātos, taču tos noraidīju, jo izmantojamās metodes bija nevēlams saturs.”

Meklētājprogrammu optimizācija

Izmaiņu ieviešana tīmekļa lapās, saturā un šī satura reklamēšanā ar mērķi uzlabot redzamību dabiskajos (jeb neapmaksātajos) meklētājprogrammu rezultātos. Piemērs: “Investējot meklētājprogrammu optimizācijā, manai vietnei izdevās iegūt augstāku rangu meklētājprogrammas rezultātos.”

Lietojumprogramma

Programma, kas paredzēta lietošanai viedtālruņos, klēpjdatoros un citās mobilajās ierīcēs. Piemērs: “Es vēlos nokrāsot māju, tādēļ izmantoju vietējo lietotni, lai atrastu tuvumā esošu darbnīcu ar labām atsauksmēm.”

VKS

Klikšķu skaits uz interesējošā vienuma, piemēram, reklāmas, salīdzinājumā ar šī vienuma rādīšanas reižu skaitu. Piemērs: “Vidējais klikšķu skaits uz reklāmām par fasādes krāsošanu ir 2%, bet VKS uz reklāmām par interjera krāsošanu ir mazāks par 1%.”

Vietnes karte

Tīmekļa lapu saraksts jūsu vietnē, kas palīdz meklētājprogrammām saprast šīs vietnes saturu. Piemērs: “Vietnes kartes pievienošana palīdzēja meklētājprogrammām saprast vietnes www.vasarasdarzs.com lapu saturu.”

Faktiskā maksa par klikšķi (MPK)

Faktiskā summa, ko uzņēmums maksā meklētājprogrammai, kad lietotājs noklikšķina uz uzņēmuma reklāmas. Uzņēmumi iestata maks. MPK, kas ir maksimālais ierobežojums, — no uzņēmuma nekad nevar iekasēt vairāk par šo summu. Tomēr atkarībā no citu izsolē esošo reklāmu skaita un atbilstības faktiskā maksātā summa var atšķirties. Maksas par klikšķi formula meklētājprogrammās var nedaudz atšķirties, taču parasti tā ir šāda: (reklāmas rangs, kas jāpārspēj, ÷ jūsu atbilstības rādītājs) + 0,01 mārciņa. Aplūkosim piemēru. Jūsu konkurējošajam uzņēmumam “Lienes kāzu foto” ir nākamais labākais reklāmas rangs (šajā formulā tas ir reklāmas rangs, kas jāpārspēj) — 12. Tagad tas ir jāizdala ar jūsu atbilstības rādītāju. Pieņemsim, ka jūsu rādītājs ir 9 (no iespējamajiem 10). Tātad jūsu faktiskā maksas par klikšķi būs (12/9) + 0,01 eiro jeb 1,34 eiro. Piemērs: “Es savai kāzu fotografēšanas reklāmai vēlos iestatīt cenu 1,75 eiro, taču, par laimi, mana faktiskā MPK ir tikai 1,60 eiro.”

Dabiskie rezultāti

Tādi meklētājprogrammas atgrieztie meklēšanas rezultāti, kas nav apmaksātas reklāmas. Piemērs: “Jo augstāks manas vietnes rangs meklētājprogrammas dabiskajos meklēšanas rezultātos, jo lielāku vietnes datplūsmu es saņemu.”

Sesija

Tādu mijiedarbību grupa, kas tiek veiktas jūsu vietnē noteiktā laika periodā. Piemēram, vienas sesijas ietvaros var notikt vairāki lapas skatījumi un e-komercijas darījumi. Piemērs: “Pagājušā mēnesī manai vietnei bija 2000 apmeklējumu, taču mani vairāk interesē tas, vai šie apmeklējumi radīja pārdošanas darījumus.”

Reklāmas rangs

Reklāmas saņemtais kopējais rādītājs, kas nosaka, kur meklēšanas rezultātu lapā (MRL) atradīsies šī reklāma. Augstāks reklāmas rangs nozīmē augstāku pozīciju meklētājprogrammas rezultātu lapā. Reklāmas ranga formula katrā meklētājprogrammā nedaudz atšķiras, taču parasti tā darbojas šādi: maks. MPK x kvalitātes rādītājs. Piemēram, reklāmai, kuras maks. MPK ir 2 eiro un atbilstības rādītājs ir 6/10, būs reklāmas rangs 12. Ja tas ir augstākais reklāmas rangs, šī reklāma iegūs augstāko pozīciju meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Uzlabojot savu reklāmu atbilstību un palielinot cenu, man izdevās uzlabot reklāmu rangu.”

Iekšējas saites

Saites, kas saista vienas vietnes divas lapas. Piemērs: “Vietnes apmeklētāji var noklikšķināt uz sākumlapā esošajām iekšējām saitēm, lai skatītu manas augļu un dārzeņu galerijas sadaļas tīmekļa lapas.”

Alternatīvais teksts

Teksts, kas tiek izmantots lapas kodā, lai raksturotu attēlu. Ja attēls ir bojāts un to nevar ielādēt lapā, tukšajā lodziņā, kur būtu jāatrodas attēlam, tiek parādīts alternatīvais teksts. Alternatīvo tekstu izmanto arī ekrāna lasītāji, lai uzlabotu pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem, aprakstot viņiem to, kas ir redzams attēlā. Piemērs: “Manas vietnes www.vasarasdarzs.com sākumlapā tiek rādīts attēls, kurā ir redzams augļu un sakņu dārzs. Attēla kodā es iekļāvu šādu aprakstošu alternatīvo tekstu: “Svaigi augļi un dārzeņi, kas ievākti zemnieku saimniecībā “Vasaras dārzs””.”

MPO

Izmaiņu ieviešana tīmekļa lapās, saturā un šī satura reklamēšanā ar mērķi uzlabot redzamību dabiskajos (jeb neapmaksātajos) meklētājprogrammu rezultātos. Piemērs: “Investējot meklētājprogrammu optimizācijā, manai vietnei izdevās iegūt augstāku rangu meklētājprogrammas rezultātos.”

MPM

Reklamēšanas veids, kad varat noteikt cenu savai reklāmai, lai tā tiktu rādīta meklēšanas rezultātos, kas ir atrasti, izmantojot lietotāju ierakstītos atslēgvārdus. Tas nozīmē, ka uzņēmuma informāciju lietotāji var redzēt brīdī, kad meklē uzņēmuma piedāvātos produktus vai pakalpojumus. Piemērs: “MPO ir ilgs process, taču MPM izmantošana man palīdzēja saņemt daudz vairāk vietnes datplūsmas ļoti īsā laikā.”

MPK

Reklamēšanas sistēma, kad reklāmdevēji maksā par lietotāju klikšķiem uz savām reklāmām. Piemērs: “Jauno mākslīgo apdaru reklamēšanai es plānoju izmantot maksas par klikšķi reklāmas.”

Mērķis

Darbība, ko sagaidāt no apmeklētājiem, piemēram, pirkums no e-komercijas vietnes, veidlapas iesniegšana, tālruņa zvans vai videoklipa skatījums. Piemērs: “Mans galvenais mērķis — lai apmeklētājs piesaka konsultāciju manā vietnē, taču par reklāmguvumu var uzskatīt arī reģistrēšanos manam e-pasta informatīvajam ziņojumam.”

Rādītājs

Meklēšanai pieejams katalogs ar tīmekļa lapām un digitālo saturu, ko meklētājprogramma izmanto atbilstošu rezultātu rādīšanai. Piemērs: “Kamēr mana vietne nebija iekļauta meklētājprogrammas rādītājā, lietotāji nevarēja to atrast, meklējot informāciju par foajē krāsošanu.”

Meklēšanas vaicājums

Pilns un precīzs vārds vai frāze, ko lietotājs ieraksta meklētājprogrammā, lai atrastu meklēto informāciju. Tas var gan precīzi atbilst, gan neatbilst atslēgvārdiem, pēc kuriem reklāmdevēji atlasa mērķauditoriju. Piemērs: “Meklēšanas vienumam “mājdzīvnieku fotogrāfs Kārdifā” ir laba veiktspēja katru mēnesi.”

Emuārs

Vietne, kurā tiek ievietotas kādas personas vai uzņēmuma rakstītas ziņas un kura tiek regulāri atjaunināta. Parasti ziņas tiek rakstītas sarunvalodā un par konkrētu tēmu.

Meta apraksts

Tīmekļa lapas apraksts, kas ir iekļauts lapas kodā. To var izmantot arī kā daļu no apraksta meklētājprogrammas rezultātu lapā. Piemērs: “Es veidoju meta aprakstus katrai savas vietnes lapai gadījumam, ja meklētājprogramma parāda lapu meklēšanas rezultātos.”

{[ ((lesson.showTranscript) ? 'Slēpt' : 'Skatīt teksta versiju') ]}

Svarīgākie mācību resursi

Pēc tam, kad pircēji būs mijiedarbojušies ar jūsu tīmekļa vietni, produktu atkārtotā mārketinga kampaņas varēs palīdzēt iedrošināt viņus atgriezties, rādot atbilstošas reklāmas visā tīmeklī. Šajā videoklipā uzzināsit:

  • kas ir produktu atkārtotā mērķauditorijas atlase;
  • kā darbojas produktu atkārtotā mērķauditorijas atlase;
  • padomus par sekmīgas atkārtotās mērķauditorijas atlases kampaņu izveidi.